Green Deal nesmí zničit průmysl, píše Zahradil na plakátech. Novotný ho nazval blbem

Mezi dvěma členy ODS – Pavlem Novotným a Janem Zahradil – došlo k dalšímu sporu. Řeporyjskému starostovi se nelíbila Zahradilova billboardová kampaň propagující frakci evropských konzervativců a reformistů (EKR), jejímiž členy jsou europoslanci za občanské demokraty. „Rád bych se za toho blba omluvil. S financováním kampaně nemá ODS nic společného,“ konstatoval Novotný. Tiskové oddělení ODS redakci CNN Prima NEWS potvrdilo, že tato strana kampaň neplatí.

„Green Deal nesmí zničit evropský průmysl. Spolupráce V4 uvnitř EU má smysl. Nelegální migraci do EU postavme plot. EU stvořily národní státy, ne naopak,“ píše se na billboardech a plakátech, na nichž figuruje europoslanec Jan Zahradil a které jsou od druhé poloviny prosince ke spatření na různých místech v Praze.

Sám Zahradil kampaň na Facebooku komentoval 22. prosince následovně: „Přes svátky až do konce roku můžete prosvištět pár aktuálních sloganů, co jsme pro vás s naší ECR připravili.“ Žádní další z europoslanců, konkrétně Alexandr Vondra, Evžen Tošenovský či Veronika Vrecionová, kteří jsou rovněž členy EKR, však na plakátech nejsou.

Na sociálních sítích se začalo diskutovat o tom, že zmíněné slogany připomínají spíše hnutí SPD či Trikoloru než ODS. „Vidíte tam někde ODS? Já tam vidím EKR,“ odpověděl Zahradil jednomu z kritiků. Brzy přibyly satirické reakce, které si z původních sloganů utahovaly.

Jeden z nich zveřejnil i Zahradilův spolustraník Pavel Novotný. Později se dokonce za celou kampaň omluvil. „Rád bych se jménem ODS za toho blba v metru omluvil. S financováním kampaně nemá partaj nic společného,“ napsal na Twitter. Zahradil pak Novotnému odpověděl: „Kampaň nasdílela i pražská ODS. Asi se to do Řeporyjí ještě nedostalo, je to přece jen z ruky.“

Tiskové oddělení ODS na dotaz CNN Prima NEWS ohledně otázky, jak je to konkrétně s propagací nebo financováním kampaně Jana Zahradila, odpověděla: „ODS se finančně na kampani pana Zahradila nijak nepodílí. Pan Zahradil využívá služeb firem, které spolupracují s ODS, ale finanční zdroj má jiný.“