Svoboda médií je v pořádku, oligarchu musíme porazit ve volbách

Téma svobody médií v České republice na půdu Evropského parlamentu nepatří. Na mediálním trhu stále převládá konkurence a pluralita, neexistuje cenzura a dobře fungují i veřejnoprávní média, řekl v rozpravě Evropského parlamentu europoslanec Jan Zahradil.

„Ano, vyšlo najevo, že pan Babiš, český oligarcha a předseda hnutí ANO, ovlivňoval obsah svých médií. Je to nepřijatelné, ale umíme si to vyřešit sami,“ řekl Jan Zahradil. Na mediální scéně podle něj existuje řada negativních jevů – provázanost politiků a novinářů nebo ovlivňování obsahu ze strany vlastníků – to se ale zdaleka netýká jen České republiky.

„Mám pocit, že v poslední době je tady z nejrůznějších důvodů grilována jedna středoevropská země za druhou – Maďarsko, Polsko, nyní Česká republika. Rád bych věřil tomu, že to není jakási odveta za to, že tyto země poslední dobou ´zlobí´, že třeba odmítly kvóty nebo že se nijak nehrnou do eurozóny,“ řekl Jan Zahradil. „My, kdo jsme v opozici vůči panu Babišovi, se s ním brzy utkáme ve volbách. To je jediný prostředek, jak politicky tuto věc vyřešit. Špinavé prádlo se má prát doma a já vás ujišťuji, že my si ho doma také vypereme.“