Jan Zahradil pokřtil svou bilanční knihu „Skeptický Evropan“

Skeptický Evropan je název knihy, kterou pokřtil její autor Jan Zahradil v pátek 22. dubna v Písecké bráně v Praze. Několika desítkám hostů z řad osobních přátel i členů ODS hrál Bluesband Luboše Andršta.

„Čtvrt století uplynulo od založení Občanské demokratické strany a stejně dlouho jsem i já jejím členem,“ říká Jan Zahradil. „Za tu dobu prošla naše země, ODS i Evropa velmi bouřlivým vývojem. Rozpadla se federace, Česká republika prošla úspěšnou ekonomickou transformací a vstoupila do NATO a Evropské unie, ODS zažila úspěchy i neúspěchy. Na evropské scéně jsme stáli u zrodu zcela nové reformně orientované politické rodiny, která je nyní v Evropě třetí nejsilnější a stále se rozrůstá. U všech těchto událostí jsem byl a cítil jsem potřebu se za nimi ohlédnout.“

Sám název knihy je odkazem na titul Skeptický ekolog dánského vědce Björna Lomborga. „Ano, vůči stávající podobě evropské integrace jsem skeptický. Jsem přesvědčen, že změna evropského paradigmatu je nutná. Můj skeptický postoj ale neznamená, že jsem méně Evropanem než ten, kdo současnou EU nekriticky se vším všudy přijímá. A možná je to právě naopak,“ vysvětluje Jan Zahradil.

Kniha je stále k dispozici zdarma, objednat si ji lze na jan@zahradil.eu.