Jan Zahradil: Federalisté se rozhodli definitivně pohřbít EU

Štrasburk, 12. září 2012 — Předseda Evropské komise José Barroso ve svém výročním projevu ve Štrasburku vyzval k urychlenému vytvoření evropské federace. Podle šéfa europoslanců ODS Jana Zahradila jde o čistou utopii, která má velkou šanci zničit celý projekt evropské spolupráce.

Barrosův projev, stejně jako nedávná vnitřní zpráva deseti ministrů zahraničí obsahující plán na vybudování superstátu, je jasným důkazem toho, že eurofederalisté zatroubili do útoku a směřují k vytvoření skutečného evropského státu,“ říká Jan Zahradil.

Je na druhou stranu dobře, že konečně víme o co jde, že se federalisté přestali schovávat za nic neříkající fráze a institucionální kličky,“ dodává europoslanec. „Jejich vize je ovšem utopická, naprosto popírá ekonomickou a společenskou realitu i vůli občanů, a je nutné se proti tomuto nebezpečnému sociálnímu inženýrství jednoznačně vymezit. Jediným výsledkem tohoto budování superstátu ´shora´ bude oživení starých animozit a nakonec i postupný úpadek Evropské unie jako takové.“