J.Zahradil: Pakt pro euro nemá Česku co nabídnout

Jan Zahradil: Pakt pro euro nemá Česku co nabídnout

Česká vláda se zachovala moudře a zodpovědně, když se odmítla připojit k Paktu pro euro, který si na svém setkání schválili šéfové států platících eurem. Uvedl to v Bruselu předseda skupiny Evropských konzervativců a reformistů Jan Zahradil (ODS).

„Postoj vlády České republiky a premiéra Nečase k Paktu pro euro je naprosto správný a odůvodněný. Konečně máme vládu, která posuzuje věci podle toho, zda a jak jsou prospěšné pro Českou republiku, ne podle toho, zda se to líbí v Bruselu,“ řekl Jan Zahradil. „V Paktu pro euro se skrývají rizika možných zásahů do autonomní fiskální a daňové politiky ČR, což je nepřijatelné. Kritické hlasy z ČSSD v této souvislosti opět jasně ukázaly, že tato strana nemá vůbec ponětí o tom, jak EU skutečně funguje. Socialisté pouze slepě podporují další výprodej národních pravomocí do EU.“

Opatření podporující zodpovědnou politiku má česká reformní vláda ve svém programu a postupně je uvádí do praxe i bez tlaku z Evropské unie. Unifikace rozdílných evropských ekonomik a postupná likvidace daňové konkurence by podle Jana Zahradila Českou republiku významně poškodila.

Ing. Jan Zahradil, předseda skupina Evropských konzervativců a reformistů v EP a poslanec EP