Předsednictvo Mezinárodní demokratické unie v Praze

Občanští demokraté budou hostit zasedání předsednictva a stálého výboru pro zahraniční vztahy Mezinárodní demokratické unie (IDU). Pražské schůzky vedení IDU se zúčastní představitelé členských stran z více než 20 států.

V úterý 22. února zasedne v kongresovém sále hotelu Crown Plaza Prague Castle stálý výbor IDU pro zahraniční vztahy, kterému předsedá britský konzervativní ministr pro Evropu David Lidington. Hlavním tématem diskuse bude podpora demokracie v kontextu současného vývoje v severní Africe.

O otázkách mezinárodní a evropské bezpečnosti budou na zasedání výboru hovořit také místopředseda ODS a ministr obrany Alexandr Vondra a náměstek spolkového ministra obrany Christian Schmidt z Křesťansko-sociální unie. Náměstek ministra financí Ladislav Minčič účastníkům představí český reformní program. Zasedání předsednictva IDU, v jehož čele stojí bývalý australský premiér a člen Liberální strany John Howard, proběhne ve středu 23. února dopoledne. Spolu s Johnem Howardem jednání zahájí předseda ODS Petr Nečas.

Pražského zasedání předsednictva a stálého výboru pro mezinárodní vztahy IDU se zúčastní představitelé stran z pěti kontinentů, například Austrálie, Kanady, Německa, Finska, Chile, Chorvatska, Maďarska, Mongolska, Norska, Rakouska, Ruska, Srí Lanky, Švédska, Spojených států a Spojeného království. Mezinárodní demokratická unie je sdružením více než 80 konzervativních, křesťansko-demokratických a dalších stran sdílejících stejné politické přesvědčení. IDU je platformou, která členským stranám umožňuje výměnu názorů na politická témata a organizační záležitosti a zároveň podporuje prosazování demokracie a středo-pravé politiky po celém světě.

IDU založily významné osobnosti středo-pravicové politiky v roce 1983 v Londýně. Zakládající listinu IDU podepsali mimo jiné tehdejší předsedkyně britských konzervativců Margaret Thatcherová, předseda německé CDU Helmut Kohl, republikánský viceprezident Spojených států George W. Bush, předseda francouzského Sdružení pro republiku Jacques Chirac nebo předseda rakouské Lidové strany Alois Mock.

Fototermín:

23. 2. 2011 – 9:00 – 9:05 (příchod fotografů a kameramanů v 8:50)

Press foyer:

23. 2. 2011 – 9:25 v lobby hotelu Crown Plaza Prague Castle (Strahovská 128/20, Praha 1 – Hradčany) za účasti předsedy IDU Johna Howarda, předsedy stálého výboru IDU pro mezinárodní vztahy Davida Livingtona a předsedy ODS Petra Nečase