Jan Zahradil převzal záštitu nad akcí „Oslava 1000 let Hanoje“

Občanská sdružení Development Worldwide a INFO-DRÁČEK, Svaz Vietnamců v ČR, společnost Viet Media a Skupina evropských konzervativců a reformistů si Vás dovolují pozvat na Oslavu 1000 let Hanoje, která se koná pod záštitou Ministerstva životního prostředí, Státního fondu životního prostředí ČR a poslance Evropského parlamentu pana Jana Zahradila 3. října 2010 v restauraci Little Hanoi v areálu SAPA v Praze 4. Oslavě předchází diskuzní Kulatý stůl na téma „Vietnamci v ČR a Češi ve Vietnamu“.

Kulatý stůl s pracovním názvem „Vietnamci v ČR a Češi ve Vietnamu – společná příležitost“ je připravován s podporou poslance EP pana Jana Zahradila a Skupiny evropských konzervativců a reformistů a pod odbornou záštitou MŽP a SFŽP ČR. Akce se bude konat v neděli 3. října 2010 od 14:00 v prostorách restaurace Little Hanoi v kulturním a obchodním centru SAPA v Praze Libuši a od 18:00 bude následovat oslava výročí 1000 let Hanoje, jedné z nejdůležitějších vietnamských událostí letošního roku.

Obě spojené akce (Kulatý stůl i následná oslava 1000 let Hanoje) jsou zaměřeny také na podporu projektu „Pomoc postiženým dioxiny ve Vietnamu“, realizovaného společně občanskými sdruženími DWW a INFO-DRÁČEK, Svazem Vietnamců v ČR a vietnamskou asociací obětí Agent Orange – VAVA. Projekt má poskytnout prostředky pro rekonstrukci rehabilitačního centra a chráněných dílen pro postižené děti v provincii Thai Binh. Kromě přímé pomoci nevinným obětem Agent Orange bychom chtěli také podpořit obnovení oficiální spolupráce ČR s Vietnamem a mezinárodními donory ve Vietnamu.

Prosíme o potvrzení účasti na telefon 724 179 562 nebo emailem svoboda@dww.cz.