Jak jsem se stal světovládcem

Tak jsme se sešli s Mirkem Topolánkem a Georgem Bushem. Sice jenom na plakátech, které viní českého ex-premiéra, českého europoslance a amerického ex-prezidenta z toho, ze způsobili světovou hospodářskou krizi, ale i tak mne účast v tomto triumvirátu ohromila. Tyhle billboardy jsou nejlepší komedií poslední doby. Daleko překonávají fantasmagorie, ve kterých ČSSD obelhává voliče, že v nadcházejících eurovolbách jde o důchody a přídavky na děti.

Dokážu si představit, že tomu ještě někdo z pohodlnosti či nevědomosti uvěří. Ale že by Zahradil s Topolánkem tahali za nitky obchodu s americkými hypotékami? Že by světový trh s finančními deriváty z nějakého tajemného brlohu ovládal toto nesourodý spolek? To by byla Česká republika mocnější než Vatikán s Moskvou a Washingtonem dohromady. Ne, že bych o to nestál, ale tam ještě nejsme.

Plamenná výzva na billboardu burcuje voliče k tomu, aby ve volbách do Evropského parlamentu zobrazeným pánům nedali podporu. Abychom ušetřili čas: George Bush letos na českého europoslance nekandiduje.

  

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-zahradil.php?itemid=6626