Koncert u příležitosti zasedání AKT – EU

Dne 4. dubna 2009 od 20:00 se v Paláci Akropolis na Praze 3 (Kubelíkova 27) uskuteční koncert skupiny Percussion Mania z Burkina Faso, který je pořádán u příležitosti 17. zasedání Smíšeného parlamentního shromáždění zemí Afrika – Karibik – Tichomoří a EU (zasedání AKT-EU proběhne v Praze ve dnech 4. – 9. dubna). Záštitu nad koncertem převzal Jan Zahradil, poslanec Evropského parlamentu a člen Výboru pro rozvoj. Akce je součástí oficiálního programu českého předsednictví.

 

jz_akropolis.jpg

 

Kapela Percussion Mania se skládá ze tří vynikajících muzikantů – perkusionistů, kteří Prahu navštívili již několikrát a vždy s velkým úspěchem. Všichni muzikanti – Mamadou Diabate, Louis Sanou, Karim Sanou – pocházejí z Burkiny Faso. Hrají na tradiční nástroje ze západoafrické oblasti – balafon (dýňový xylofon), djembe (buben ve tvaru poháru), lunga, n´goni (strunný nástroj), baara (malý bubínek), dundun (basový buben), jejich hudba je však ovlivněna jak dlouholetým pobytem v Evropě, tak jejich spoluprací s muzikanty všech kontinentů a koncertními výlety. Vystoupení kapely Percussion Mania charakterizuje neuvěřitelná energie, sami muzikanti (ale nejen oni) při nich často propadají euforii. Hostem na tomto koncertě bude perkusionista Papis Nyass původem z Gambie s kapelou, v níž bude figurovat mimo jiné kytarista Elvis Kititti z Konga.

V rámci doprovodného programu se účastníci během koncertu budou mít možnost seznámit s aktivitami Českého fóra pro rozvojovou spolupráci FoRS. Zájemci si budou moci též zakoupit výrobky z chráněných dílen společnosti Člověk v tísni v Namíbii a zboží Fair Trade obchůdků – NaZemi a Jeden svět.

Koncert je otevřený pro širokou veřejnost. Mezi přímo pozvanými hosty jsou delegáti Smíšeného parlamentního shromáždění z Evropského parlamentu, jejich kolegové ze zemí Afriky, Karibiku a Tichomoří a neziskové organizace zabývající se rozvojovou spoluprací jak z České republiky a členských zemí EU, tak partnerských zemí AKT. Vstup na akci je volný.

 

Více informací o shromáždění zemí AKT-EU:http://www.europarl.europa.eu/intcoop/acp/