Projev v rámci politické diskuse

Vážení přítomní, dámy a pánové, diváci u televizních obrazovek,

z mého pohledu tady dnes odpoledne zazněla jedna jediná klíčová věc: jasný závazek k tomu, že po volbách do EP v červnu 2009 vytvoříme v EP novou samostatnou pravicovou nefederalistickou frakci.

Proč je to tak důležité?

Říká se, že pro svou eurorealistickou politiku nemáme spojence ani doma, ani v zahraničí. Že proto se nám nedaří prosazovat naše záměry, které sice vypadají hezky na papíře, ale neumíme je uvést do života. Proto prohráváme bitvy, jako třeba byla Lisabonská smlouva.

A je to pravda. Až na výjimky, jako jsou třeba britští toryové, opravdu nemáme spojence. Celé politické elity v členských zemích EU jsou indoktrinovány myšlenkami federálního nadnárodního superstátu. Dokud toto nezměníme, nezměníme v evropské politice nic.

Proto je tak důležité vytvořit takovou evropskou platformu, která bude prosazovat naše představy o EU. Proto je tak důležité, abychom po eurovolbách konečně vytvořili novou frakci v EP jako zárodek této platformy. Připravovali jsme to ostatně dlouho. Slibovali jsme to také dlouho. Teď musíme splnit slib, který jsme dali. Je třeba konečně opustit EPP-ED a lidi, jako je předseda EP Pottering, který jezdí do ČR jako vojenský velitel na inspekci do neposlušné posádky.

K tomu ale napřed musíme ty volby vyhrát. Žádám Vás, apeluji na Vás, abyste k tomu pomohli, abyste se zapojili do volební kampaně k eurovolbám. Ať zítra vyhraje M. Topolánek nebo P. Bém, ať preferujete jednoho či druhého, ať máte jednoho či druhého rádi nebo neradi, je třeba na to hned potom zapomenout a věnovat se společné práci pro úspěch v eurovolbách.

Děkuji Vám za pozornost.