Projev pražského lídra

Děkuji za slovo, pane předsedo,mně je samozřejmě ctí Vám krýt záda z druhého místa.

Dámy a pánové, určitě jste si všimli, protože jste lidé všímaví, kolik evropských vlád za poslední dva roky se skácelo k zemi jako kuželky v jedněch volbách za druhými.

To je bezvadný pocit. Já se samozřejmě těším, až se stejný proces odehraje 14. a 15. června v České republice, ale zeptejme se, proč ty vlády padají jako kuželky?

Je to proto, že levice, ať už ve své verzi sociálnědemokratické, nebo ve své verzi křesťanskodemokratické, zkrátka nenabízí žádné recepty na řešení problémů současného světa. Stačí se podívat do té tolik vzývané Evropy. Hospodářská dynamika se zpomaluje, nezaměstnanost se nesnižuje, problém přistěhovalectví se stává neřešenou noční můrou.

Dámy a pánové, to je pro nás varování, abychom nekopírovali ty recepty, které se jinde neosvědčily, abychom nezaváděli do naší země tu politiku, kterou už jinde začínají opouštět. Není to, dámy a pánové, socialistická politika, která je politikou budoucnosti, je to politika liberální, konzervativní a národní. A to jsou právě tři pilíře politiky Občanské demokratické strany – liberální, konzervativní a národní. To je politika budoucnosti, s touto politikou se Česká republika stane samozřejmě nikoliv velmocí – tou nikdy nebyla a nebude – ale stane se slušným, dynamickým, viditelným a prosperujícím státem v integrující se Evropě.

Já myslím, že to není málo a myslím, že na tomto vývoji musíme mít svůj rozhodující podíl.