Rouček si vymýšlí

Evropský poslanec ČSSD Libor Rouček v pátečním Právu nepřímo obvinil mne i ODS z toho, že jsme se zavázali „tajným“ dopisem otevřít rozhovory o společné minulosti s německou CSU. Kdo zná mne osobně i program ODS, mohl by se tomu sice jen zasmát, ale na pomluvy je přece jen třeba reagovat.

Naštěstí si v následujících dnech bude každý sám za sebe moci zjistit, že Rouček je prachobyčejný lhář – onen dopis bude totiž zveřejněn na internetu v rámci prezentace webové stránky europoslanců ODS. Každý se bude moci dozvědět, že nejde o žádné dílo „ODS + CSU“, ale o doporučující dopis k přijetí ODS do frakce EPP-ED, podepsaný německým, ale i britským a nizozemským europoslancem.

Na zmíněné téma se v něm konstatuje, že česko-německá minulost může být předmětem historických debat, ale z nich nemohou být vyvozeny žádné právní důsledky pro přítomnost a budoucnost. Já sám jsem toto jasně zopakoval při setkání s delegací CSU před několika dny.

Drzé čelo lepší poplužního dvora, řekl si zřejmě L. Rouček, místo aby se po svém „úspěchu“ v eurovolbách raději ztratil někde v chodbách EP, aby ho nebylo příliš vidět ani slyšet. To by mu měla jeho ČSSD doporučit ze všeho nejvíc.