Host pořadu Press klub F1

Moderátor (Petr Šimůnek):

Jan Zahradil, lídr kandidáty ODS do evropských voleb a dnešní host Press klubu Frekvence 1. Dobrý večer ještě jednou.

Host (Jan Zahradil): Já také přeju ještě jednou dobrý večer.

Moderátor (Petr Šimůnek): Pane Zahradile, už máte zabaleno?

Host (Jan Zahradil): Ne, nemám.

Moderátor (Petr Šimůnek): Myslím do Bruselu.

Host (Jan Zahradil): Nemám zabaleno do Bruselu. Mandát, pokud budu zvolen, mi nabíhá až 20. července, takže na balení je ještě dost času.

Moderátor (Petr Šimůnek): Proč ta zbytečná skromnost, pokud budu zvolen, vy jste jeden z mála, který to má úplně jisté, že do Bruselu půjde.

Host (Jan Zahradil): To se říká vždycky, pokud budu zvolen, a dokud…

Moderátor (Petr Šimůnek): Právě, to mně přijde taková falešná skromnost.

Host (Jan Zahradil): Ne, ale dokud nejsou sečteny hlasy, tak nikdy není nic jisté, takže já myslím, že ten kondicionál je vždycky před volbami na místě.

Moderátor (Petr Šimůnek): Co by se muselo stát, aby Jan Zahradil neprošel do Evropského parlamentu?

Host (Jan Zahradil): To nevím, co by se muselo stát, jestli by muselo vypuknout zemětřesení a evropské volby by se musely odložit, nebo něco podobného, ale přesto si myslím, že je dobré říkat pokud, dokud ten člověk není zvolen.

Moderátor (Petr Šimůnek): Dobře. Vy máte na tom svém volební klipu, asi nechcete říkat hop, dokud jste nepřeskočil o té svojí tyči.

Host (Jan Zahradil): Třeba i tak.

Moderátor (Petr Šimůnek): Tak a jak to vlastně budete v Bruselu mít, budete tam bydlet?

Host (Jan Zahradil): Zpravidla je to tak, že ten europoslanec, nebo ne všichni, ale někteří si v Bruselu najímají různé byty, nebo garsonky nebo apartmány a ve Štrasburku bydlí po hotelích. Evropský parlament totiž je v dvojím režimu, on zasedá ve dvou městech, v Bruselu v Belgii a ve Štrasburku ve Francii. V Bruselu zasedá v měsíci tři týdny, zatímco ve Štrasburku jenom týden.

Moderátor (Petr Šimůnek): A budete tam tedy bydlet, nebo ne?

Host (Jan Zahradil): Já jsem se ještě nerozhodl, ale kolegové z Evropského parlamentu, kteří mi dávají teď takové školení o bruselském životě, tak říkají, že je efektivnější, jednodušší a také levnější si v Bruselu něco, nějaký apartmán, nebo nějakou garsoniéru pronajmout.

Moderátor (Petr Šimůnek): Levnější, aniž bych chtěl evropské volby omezit na to, kolik budou naši evropští poslanci brát, zkusme říct, kolik vlastně budou mít přesně naši evropští poslanci?

Host (Jan Zahradil): Základní plat evropského poslance bude 65 000 korun hrubého, ten bude vyplácen z českého státního rozpočtu, protože se bohužel Evropský parlament s Evropskou komisí nedohodl na jednotných platech europoslanců, čímž europoslanci zůstávají jedinou skupinou řekněme evropsky působících, nebo v evropských strukturách působících lidí, kteří nemají jednotné platy, takže se to liší podle země. A potom samozřejmě ti europoslanci dostávají náhrady, ty dostávají v jednotné výši na asistenty, na kancelář, na to bydlení v Bruselu například právě…

Moderátor (Petr Šimůnek): Kolik to je?

Host (Jan Zahradil): A ty jsou, jenom dopovím, ty jsou v jednotné výši. Takže dostáváte na asistenty asi 12 000 euro měsíčně, na provoz kanceláře, na počítače, na internet, na kancelářské potřeby a podobné věci asi 3000 euro měsíčně a potom vám jsou ještě propláceny jak jsem říkal ty cesty…

Moderátor (Petr Šimůnek): V jakékoliv výši?

Host (Jan Zahradil): V jakékoliv výši ne, je tam nějaký limit, ale my z České republiky se do toho limitu vždycky vejdeme.

Moderátor (Petr Šimůnek): V jakém limitu můžete bydlet v Bruselu?

Host (Jan Zahradil): Ten limit je tuším asi 250 euro na den, což je už skutečně velmi slušný…

Moderátor (Petr Šimůnek): 250 euro na den?!

Host (Jan Zahradil): 250 euro na den, což je…

Moderátor (Petr Šimůnek): To budete bydlet v Šeretonu, nebo…

Host (Jan Zahradil): To je jedna možnost, ale těch 250 euro má v sobě zahrnuty i diety, to znamená, že…

Moderátor (Petr Šimůnek): Nevypadá, že byste za to strádal.

Host (Jan Zahradil): Ne, to já také neříkám a já jsem také si na tyto záležitosti nikdy nestěžoval.

Moderátor (Petr Šimůnek): Aniž bych chtěl být zbytečně populistický, vy to máte docela zmáknuté, všechno víte, jak to máte s penězi tedy v Bruselu.

Host (Jan Zahradil): Já bych nerad působil takovým tím lehce populistickým dojmem kandidáta, který tvrdí, že se o ty věci nikdy nezajímal a že je mu to vlastně jedno a že si to teprve všechno zjistí a že uvidí. Já myslím, že když se někdo de facto stěhuje na dost podstatnou část svého života někam do zahraničí a začíná tam takovou poněkud zvláštní činnost, nebo zvláštní druh práce…

Moderátor (Petr Šimůnek): Počkejte, budete poslanec, to zas není tak zvláštní.

Host (Jan Zahradil): Já myslím, že je to zvláštní ve srovnání s mandátem českého poslance, ale každý rozumný člověk, když odchází do zahraničí, tak si především zjistí ty podmínky, které ho tam čekají.

Moderátor (Petr Šimůnek): Tak, Jan Zahradil byl docela upřímný. Co bude první, pane Zahradile, co v Bruselu uděláte, až tam přijedete?

Host (Jan Zahradil): První až tam přijdu, první věc, až tam přijedu jako řádně zvolený europoslanec na to první plenární zasedání, tak bude v každém případě ověření toho mandátu…

Moderátor (Petr Šimůnek): Jak ověření mandátu?

Host (Jan Zahradil): Ten mandát musí být ověřen…

Moderátor (Petr Šimůnek): Jestli přijel pravý Zahradil?

Host (Jan Zahradil): Já už jsem říkal, že budu zvolen ve volbách 11. a 12. června, ale podle zákona mi ten mandát naběhne až 20. července, tedy o více než měsíc později a musíte dělat takové ty věci, které se dělají i v českém Parlamentu, to znamená ověřit se podle nějakého dokladu totožnosti, složit poslanecký…

Moderátor (Petr Šimůnek): Jasně, to nepotřebujem tohleto všechno vědět, spíš by mě zajímalo věcně co budete dělat.

Host (Jan Zahradil): Věcně v tom prvním týdnu budeme volit orgány Evropského parlamentu, tedy předsedy, místopředsedy, budeme se rozřazovat do jednotlivých parlamentních výborů, volit předsednictva těch výborů a potom někdy začátkem srpna se rozejdeme na 4 týdny a koncem srpna se znovu sejdeme a pak už nastane ta skutečná parlamentní práce.

Moderátor (Petr Šimůnek): Je vidět, že jste na to připraven, já myslel, že mi řeknete, že se půjdete podívat na k čurajícímu panáčkovi, nebo že si dáte třešňové pivo, nebo něco takového normálního, lidského, vy pěkně v práci.

Host (Jan Zahradil): Víte, já jezdím do Bruselu do Evropského parlamentu od roku 1998, takže tyhlety folklórní záležitosti už jsem si dávno odbyl.

Moderátor (Petr Šimůnek): Jak se vám líbí Brusel, máte ho rád?

Host (Jan Zahradil): Ne. Jako město se mi nelíbí, myslím si, že to město příliš hezké není z architektonického hlediska, ale respektuji, že jednou bylo vybráno za hlavní město Evropské unie, tak s tím nic…

Moderátor (Petr Šimůnek): Máte ho rád jako jeho atmosféru?

Host (Jan Zahradil): Nemám, já skutečně jsem na Bruselu nic příliš přitažlivého nenašel, jediná věc možná, jedinou věc bych zmínil. Je to velmi multikulturní město, je tam celá řada etnik, etnických skupin obyvatel z jiných částí, z kulturně a civilizačně jiných částí světa, z arabského světa a podobně, tak to je zajímavé, to je určitě barvité a zajímavé, ale jinak ten Brusel sám o sobě nijak zajímavý není.

Moderátor (Petr Šimůnek): Střihněte si volby, Žlutá karta. To Střihněte si volby, to je heslo ODS. Před těmito volbami jasně útočí na ČSSD, nemýlím se.

Host (Jan Zahradil): Nemýlíte se.

Moderátor (Petr Šimůnek): A Žlutá karta, tu zase dávají vládě, nebo chtějí dát vládě, Mladí konzervativci. Kdy přijde ta červená karta pro Špidlovu vládu? Podle vás?

Host (Jan Zahradil): To samozřejmě uvidíme, ale červenou kartu je možno vystavit Špidlově vládě, nebo této vládě zřejmě až v řádných a nebo mimořádných parlamentních volbách.

Moderátor (Petr Šimůnek): Přesně na to se ptám, volby ODS podle všech průzkumů vyhraje a vyhraje, myslím ty evropské teďka, tento víkend, a vyhraje je drtivě. Co bude potom?

Host (Jan Zahradil): Potom se uvidí, jestli ty volby budou mít nějaký dopad na uspořádání vládní koalice.

Moderátor (Petr Šimůnek): Budou nebo nebudou podle vás?

Host (Jan Zahradil): Dám příklad. Já jsem přesvědčen, že budou. Dám příklad. Jestliže se Unie svobody, tedy jedna z vládních stran, nedostane do Evropského parlamentu a skončí někde hluboko v poli poražených, pak je velmi pravděpodobné, že se v Poslanecké sněmovně vyskytnou, řekněme, dezertéři z poslaneckého klubu Unie svobody, kteří budou hledat nějaké nové útočiště. Je velmi pravděpodobné…

Moderátor (Petr Šimůnek): Pod vašimi křídly?

Host (Jan Zahradil): Je velmi pravděpodobné, že někteří z nich to zkusí v poslaneckém klubu ODS a…

Moderátor (Petr Šimůnek): Už máte takové signály?

Host (Jan Zahradil): Takové signály samozřejmě máme, ale je velmi pravděpodobné, že někteří z nich budou dokonce ochotni nepodpořit státní rozpočet na rok 2005 a…

Moderátor (Petr Šimůnek): Kolik lidí to je?

Host (Jan Zahradil): Já bych hovořil o jednotlivcích, ale každý jednotlivec…

Moderátor (Petr Šimůnek): Jednotlivci už jsou to teď, je jich tam 8, tak kolik jich je z těch osmi?

Host (Jan Zahradil): Tak předpokládám, že si nemyslíte, že bych vám říkal počet a jména těch lidí?

Moderátor (Petr Šimůnek): Já se jenom ptám, já si nemyslím nic, tak mě zajímá kolik jich je?

Host (Jan Zahradil): Já vám to skutečně v tuhletu chvíli neřeknu, já se omezím pouze na to, že signály od těchto jednotlivců přicházejí a že pokud by všichni tito jednotlivci tu stranu opustili, nebo opustili poslanecký klub Unie svobody, tak vláda ztratí ve Sněmovně stojedničkovou většinu.

Moderátor (Petr Šimůnek): A co potom?

Host (Jan Zahradil): Potom samozřejmě přijde nějaké klíčové hlasování, předpokládám, že by to zřejmě asi bylo hlasování o státním rozpočtu, a nedovedu si představit, že vláda, které by neprošel státní rozpočet, by mohla fungovat nadále. Já jsem přesvědčen, že by musela podat demisi.

Moderátor (Petr Šimůnek): Budete v takovém případě mít chuť Špidlovu vládu dorazit a vyvolat předčasné volby?

Host (Jan Zahradil): Myslím, že je to velmi pravděpodobné, pokusili bychom se pak hledat nějakou politickou shodu na zkrácení volebního období a vypsání předčasných voleb.

Moderátor (Petr Šimůnek): Zkuste si tipnout v kolika procentech, procentuelně, kolika procent má tahleta varianta naději na úspěch?

Host (Jan Zahradil): Vy už jste se mě na to jednou kdysi dávno…

Moderátor (Petr Šimůnek): Proto se ptám znovu.

Host (Jan Zahradil): …ptal, ptal jste se mě, když jsme vyvolávali hlasování o nedůvěře vládě, já jsem vám řekl, že ta šance je fifty, fifty, řeknu vám to i dnes.

Moderátor (Petr Šimůnek): Přestože víte, že sociální demokracie má podporu jenom 13, 14 % voličů a že vy máte podporu 29, 30 % voličů?

Host (Jan Zahradil): Ano, ale sociální demokracie v tuto chvíli bez ohledu na to, jak nízko klesá její podpora, má stále ještě nejsilnější poslanecký klub ve Sněmovně, což je výsledek parlamentních voleb roku 2002 a bez nových voleb se to změnit nedá.

Moderátor (Petr Šimůnek): Co řeknete na to, že přes veškerou kritiku a přes tu malou podporu, kterou Špidlova vláda má, nebo respektive jeho strana má, jsou čísla, která hovoří pro něj. Ekonomika roste, rostou platy, inflace je nízká, životní úroveň evidentně stoupá.

Host (Jan Zahradil): Z těch čísel, nebo z těch údajů, které vy jste uvedl, bych některé vyloučil. Myslím, že inflace nízká je, ale inflace je nízká už hodně dlouho a já jsem přesvědčen, že to není ani tak důsledek činnosti vlády, ale spíše České národní banky, která dělá velmi restriktivní protiinflační politiku. Ekonomika nevím jestli ten růst, který jste tady vychválil teď v tuhle chvíli lze označit za něco pro Českou republiku uspokojivé…

Moderátor (Petr Šimůnek): Já jsem to konstatoval jenom, že existuje.

Host (Jan Zahradil): Ano, já si myslím, že…

Moderátor (Petr Šimůnek): Ekonomika prostě roste.

Host (Jan Zahradil): …že ekonomický růst je samozřejmě možné posuzovat z různých hledisek, z hlediska kvantitativního mám pocit, že se nejedná o žádný převratný růst, kterým by bylo možno se chlubit a nejsem tak zcela…

Moderátor (Petr Šimůnek): Ekonomika roste nejrychleji za posledních x let.

Host (Jan Zahradil): …nejsem si tak zcela jist, jestli roste také životní úroveň, o které jste hovořil.

Moderátor (Petr Šimůnek): Ta roste zcela určitě, protože rostou platy.

Host (Jan Zahradil): Ale platy možná v tuto chvíli rostou, když už jsme u nich, v některých sférách, nebo rostly v některých sférách trochu více, než by bylo tak úplně zdrávo.

Moderátor (Petr Šimůnek): Mám tady jeden dotaz, víte, že u nás je nižší daňová progrese, než v Evropské unii i v USA, přesto chcete zavádět rovnou daň? Ptá se náš posluchač.

Host (Jan Zahradil): Já jsem jenom rád, jestli je v České republice nižší daňová progrese než v Evropské unii a ve Spojených státech, protože rozumná daňová politika je v podstatě jediný nástroj, který v České republice může pozitivně stimulovat ekonomický vývoj. Jestliže se dnes nějakým, byť klopýtajícím a kulhavým způsobem, přibližujeme k plnění kritérií pro zavedení eura, protože jsme se k tomu zavázali v přístupové smlouvě, tak už to monetární politiku máme sešněrovanou a daňová politika nám zůstává jako jediný autonomní nástroj, tak já bych se jí nevzdával, a to, co vy jste uvedl, považuji za pozitivní.

Moderátor (Petr Šimůnek): Když se vrátím zpátky k těm pozitivním, nebo číslům, které můžou hovořit pro Vladimíra Špidlu a jeho vládu. Proč si tedy myslíte, vy jste mi neodpověděl, že ho lidé nemají rádi, nebo že lidé tu jeho vládu neberou.

Host (Jan Zahradil): To se musíte zeptat lidí…

Moderátor (Petr Šimůnek): Já se ptám vás.

Host (Jan Zahradil): Já jsem přesvědčen, že lidé nemají rádi Vladimíra Špidlu z několika důvodů. Jeden důvod je ten, že tato vláda mnohým mnohé naslibovala, troufl bych si dokonce říct, že naslibovala před volbami všechno všem a celé řadě sociálních, věkových, zájmových skupin, své sliby teď splnit nemůže. Druhý důvod je, že ta vláda se chová naprosto neadekvátním způsobem, pokud jde o nějakou průhlednost jejího vládnutí. Tato vláda se chvástala tím, že je plně protikorupční, ona je ale bohužel prokorupční.

Moderátor (Petr Šimůnek): Jaký na to máte důkaz?

Host (Jan Zahradil): Já myslím, že se stačí podívat na všechna veřejná výběrová řízení, na všechny veřejné zakázky, stačí se podívat na…

Moderátor (Petr Šimůnek): Všechny veřejné zakázky jsou zkorumpované podle vás?

Host (Jan Zahradil): …na různé gripeniády, já jsem přesvědčen, že neexistuje jedna jediná, kterou by tato vláda zmanažovala uspokojivým způsobem.

Moderátor (Petr Šimůnek): Říkáte tedy, že všechny zakázky vlády jsou zkorumpované a zmanipulované?

Host (Jan Zahradil): Říkám, že mám taková podezření.

Moderátor (Petr Šimůnek): Zeptám se vás, už víte, jak budete do Bruselu jezdit, jestli budete létat, nebo jestli budete jezdit autem?

Host (Jan Zahradil): Do Bruselu budu velmi pravděpodobně létat. Do Štrasburku budu velmi pravděpodobně jezdit autem, protože to je nejrychlejší.

Moderátor (Petr Šimůnek): Rád jezdíte autem?

Host (Jan Zahradil): Nemusím to mít, ale když není zbytí.

Moderátor (Petr Šimůnek): Jezdíte rychle?

Host (Jan Zahradil): Tak rychle jako pan ministr Gross ne.

Moderátor (Petr Šimůnek): Na to jsem se vás chtěl zeptat, jak mají podle vás politici jezdit. Mají jezdit s majáčky tak, že překračují povolenou rychlost, že přejíždí dvojitou plnou čáru a podobně?

Host (Jan Zahradil): Mají jezdit tak jako jezdí normální lidé a myslím si, že jsou země Evropské unie, které ukazují, že to je možné, jako jsou země skandinávské. Tam dokonce jezdí politici veřejnou dopravou, nebo městskou hromadnou dopravou a nepovažují to, ministři tak jezdí, a nepovažují to za nic mimořádného. Takže není důvod, aby tak nejezdili politici čeští.

Moderátor (Petr Šimůnek): Jak budete vy jako potenciální příští ministr zahraničí jezdit vy. Budete používat auto s majáčkem?

Host (Jan Zahradil): Já jsem přesvědčen, že budu schopen se vyvarovat používání auta s majáčkem, nebo spíše majáčku, protože auto v tom případě, kdybych ve vládě působil, bych asi, nebo určitě měl, měl bych také svého řidiče, doufám, že bych se dokázal vystříhat toho pokušení, kdy dotyčný ministr, protože si nepřivstal o čtvrt hodiny, tak potom se řítí zběsilou rychlostí ulicemi Prahy a ohrožuje život chodců a vůbec bezpečnost silničního provozu.

Moderátor (Petr Šimůnek): Tohle si nahráváme a až budete ministrem zahraničí, tak vám to přehrajeme zpátky.

Host (Jan Zahradil): To je dobře, že si to nahráváte.

Moderátor (Petr Šimůnek): Čím vlastně jezdíte teď?

Host (Jan Zahradil): Oktávií.

Moderátor (Petr Šimůnek): Škodou Octavia, tu máte parlamentní, nebo svoji vlastní?

Host (Jan Zahradil): Já mám stále ještě parlamentní služební auto, o které přijdu svým odchodem do Evropského parlamentu.

Moderátor (Petr Šimůnek): A tam je služební auto nebo není?

Host (Jan Zahradil): Není, tam mají služební auto, stejně jako v českém Parlamentu, funkcionáři.

Moderátor (Petr Šimůnek): Řekněte mi, o jedné z věcí se bude velmi brzo v ohledu na Evropskou unii jednat. O našeho komisaře, který by měl nahradit Pavla Teličku od podzimu, kdy bude mít to dlouhé volební období. Myslíte si, že by Pavel Telička měl být nahrazen, nebo že má mít prodloužen svůj mandát?

Host (Jan Zahradil): Myslím, že by Pavel Telička měl být nahrazen někým vhodnějším.

Moderátor (Petr Šimůnek): Tak a teď máte 30 sekund na to, abyste řekl, cokoliv chcete. Měříme vám čas.

Host (Jan Zahradil): Protože se blíží evropské volby, tak bych si dovolil pouze vyzvat občany, aby k nim přišli, aby je nepodcenili, aby neexperimentovali a aby nevolili způsobem každý pes jiná ves. Musí tam působit jednotná, kompaktní politická reprezentace ve prospěch České republiky.

Dotaz posluchače: Dobrý večer, tady Kadlecová. Já věřím, že pan Zahradil je nesmírně schopný politik a chtěla bych se zeptat, jestli hodlá tyto své schopnosti využít dokonce i tak prapodivným způsobem, jako exministr Zieleniec, který má v Evropském parlamentu již nyní svou vlastní lobistickou službu a vlastně na své funkci už předem vydělává, případně bude vydělávat dvakrát. A zajímal by mě názor pana Zahradila na takovéto aktivity.

Moderátor (Petr Šimůnek): To je jak z vašich webových stránek, povídejte.

Host (Jan Zahradil): No… Já… Mně je líto, že tahleta kauza si podle mého názoru si zasloužila víc pozornosti, abych to řekl stručně. Já si jenom představuji, co by se stalo, kdyby někdo z ODS se choval podobně jako pan Zieleniec, tak byste ho asi tady, pane Šimůnku, rozcupoval na 1000 kousků a jak je vidět, tak některým lidem procházejí různé věci. Takže já rozhodně neberu svou kandidaturu do Evropského parlamentu jako podnikatelský záměr.

Dotaz posluchače: Dobrý večer. Já jsem se chtěla zeptat pana Zahradila, když tak je jejich vláda a jejich strana spravedlivá a za jejich vlády Vietnamci dostali takové široké pole působnosti, jestli by mi moh odpovědět, jak je to možné, že já jsem podnikala 9 let a na finančním úřadě jsem odstála fůru front, když se platily daně. A nikdy jsem se nesetkala ani s jedním Vietnamcem.

Host (Jan Zahradil): Já tomu dotazu zase tak úplně nerozumím, já myslím, že obchodníkům, a teď bych je nerad dělil na Vietnamce a Nevietnamce, protože to je prostě dělení, na které já přistoupit nemohu, ani nějaké etnické dělení, ale obchodníkům řekněme na tržištích lze vyčítat mnohé, lze jim vyčítat, že určitě mnozí z nich podnikají na štíru se zákonem, že třeba i prodávají zboží pašované, neproclené a zboží, které v podstatě patří do šedé ekonomiky. To je věc České obchodní inspekce, aby kontrolovala podnikání tohoto typu, ale na druhou stranu jsem přesvědčen, že i tito lidé vždycky podnikají na řádné živnostenské oprávnění, těžko si dovedu představit, že by tomu bylo jinak.

Dotaz posluchače: Dobrý večer, tady Petrášek, Děčín, zdravím vás srdečně. Chci se zeptat, pane Zahradile, spojujete svoji budoucnost spíše s působením v orgánech Evropské unie a nebo s působením v české vládě, to je první dotaz. A druhý dotaz mám na vašich webových stránkách je soutěž o nejlepší vtip, jestli náhodou vyhraju, tak je to večeře s vámi. Kam mě pozvete?

Host (Jan Zahradil): Tak, kam si řeknete. Ne, ale ještě jsme nevybrali žádné místo, tak já doufám, že jste tam nějaký dobrý vtip poslal, no a pokud jde o tu první otázku, já jsem už to několikrát řekl. Pokud bych dostal nabídku být v příští české vládě ve funkci ministra zahraničí a taková nabídka se neodmítá, takže v tom případě bych se samozřejmě do té vlády z Evropského parlamentu vrátil.

Moderátor (Petr Šimůnek): Jaký vtip si pamatujete z té webové stránky, který se vám nejvíc líbil o Evropské unii?

Host (Jan Zahradil): Ten je hrozně dlouhý, ten vám tady nemohu říct, ten trvá asi 5 minut a je to takový ten opakovací vtip, je to vtip o Vladimíru Špidlovi a sociálně demokratickém pekle, ale nemůžu ho tady vyprávět, protože je skutečně příliš dlouhý.

Moderátor (Petr Šimůnek): To byl Press klub. Díky, že jste k nám přišel.

Host (Jan Zahradil): Já taky děkuji.